8 žien

8 žien

8 žien / 8 žen

Muzikál / Komedie / Krimi / Mysteriózní
Francie / Itálie, 2002, 106 min

Jeden zavražděný muž, osm žen a každá se zdá dychtivější než ty ostatní dobrat se pravdy. Jenomže jedna z nich to musela být. V padesátých letech, v době, kdy se právě všichni chystají slavit Vánoce ve velkém buržoazním domě osaměle stojícím na zasněženém venkově, se právě začíná drama.
Pán domu byl nalezen zavražděný. Viníka nebo spíše vinici je třeba hledat mezi osmi ženami, které se pohybovaly v jeho blízkosti. Jeho úchvatná manželka (Catherine Deneuveová), citlivá setra (Fanny Ardantová), švagrová – přísná stará panna (Isabelle Huppertová), oddaná hospodyně, tchýně, jedna ze dvou rozkošných dcer nebo nová komorná (Emmanuelle Béartová).
A tak začíná náročné vyšetřování, komplikované proplétáním se vzájemných vztahů, starých sporů, zrad a odhalení… Komické situace se střídají s odhalováním temných rodinných tajemství. Osm žen. Všechny jsou podezřelé. Každá má motiv. Každá má tajemství.
Všech 8 hereček získalo společně za výkon v tomto filmu nejvyšší herecké ocenění na Berlinale 2002 – Stříbrného medvěda.(iDnes.cz)
Zdroj csfd.cz

Sleduj film